Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Aktualizacja oprogramowania i komputerów zapewnia pełną aktualizację starszych systemów LISEC
Data dodania: 30.11.20

Systemy operacyjne i inne oprogramowanie to centralne i bardzo ważne elementy maszyn. Mają jednak bardzo krótki cykl życia. Dzięki uaktualnieniu oprogramowania i wymianie komputerów w ramach serwisu LiSEC LONGLiFE możesz zaktualizować istniejący system, aby mógł być obsługiwany i serwisowany przez wiele lat.

 

2020 11 46 1

 

Maszyny LiSEC są przeznaczone do użytku przez wiele lat. Dzięki ukierunkowanym modyfikacjom możliwe jest dalsze wydłużenie żywotności systemu LiSEC: w ramach serwisu LiSEC LONGLiFE firma LiSEC oferuje wymianę centralnych elementów/systemów sterujących.

 

W ten sposób starsze systemy mogą być wyposażone w komponenty, które są również instalowane w obecnych standardowych maszynach LiSEC. Dlatego usługi oferowane przez LiSEC LONGLiFE wykraczają daleko poza zwykłą sprzedaż części zamiennych.

 

Różne komponenty w każdym systemie mają różne cykle życia: Ogólnie rzecz biorąc, komponenty mechaniczne mogą być używane dłużej niż komponenty elektroniczne. W porównaniu z innymi komponentami oprogramowanie dość szybko staje się przestarzałe.

 

Są ku temu dwa powody:
- Systemy operacyjne i ich wersje, takie jak Microsoft Windows, stają się przestarzałe, a ich producenci sukcesywnie zaprzestają wsparcia, zanim również zaprzestaną sprzedaży licencji jakiś czas później.

 

- Programy firmy LiSEC, które są oparte na określonym systemie operacyjnym, podobnie jak wszystkie aplikacje, mogą być utrzymywane tylko w ograniczonym zakresie lub przy dużym wysiłku, gdy ich cykl życia dobiegnie końca.

 


Nowoczesne oprogramowanie gwarantuje wydajne procesy produkcyjne
Oprogramowanie stanowi podstawę nie tylko sterowania procesami produkcyjnymi, ale także całą firmą: Sterowanie maszynami jest połączone z oprogramowaniem ERP firmy, aby zoptymalizować jak najwięcej procesów.

 

Jednak działa to tylko wtedy, gdy systemy operacyjne, oparte na nich aplikacje i sprzęt są skoordynowane. Trudno to zagwarantować przy przestarzałym systemie operacyjnym, zwłaszcza jeśli producent systemu operacyjnego również zaprzestał oferowania powiązanego wsparcia.

 


Aktualizacja oprogramowania i wymiana komputerów od LISEC oferuje 9 korzyści
Wraz z wymianą komputerów przemysłowych możliwa jest aktualizacja oprogramowania każdego z wielu różnych typów maszyn firmy LiSEC. Jest to możliwe pomimo tego, że każdy system jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta, a zatem sam w sobie jest unikalny.

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich modyfikacji LiSEC-LONGLiFE, aktualizacja oprogramowania wykorzystuje dokładnie te komponenty, które są zainstalowane w obecnych standardowych maszynach LiSEC.

 

Twoja firma korzysta z tego na wiele sposobów:
1. Dzięki modyfikacji wydłużasz żywotność swojego systemu LiSEC, do modyfikacji używane są nowe moduły oprogramowania. Dzięki temu Twój istniejący system jest zgodny ze standardem technicznym nowych maszyn LiSEC.

 

2. Aktualizacja oprogramowania i wymiana komputera jest dużo bardziej opłacalna niż zakup nowej maszyny.

 

3. Wsparcie z kwestiami bezpieczeństwa jest szybsze i prostsze w przypadku aktualizacji oprogramowania.

 

4. Prostsza i szybsza konserwacja maszyny jest możliwa dzięki lepszemu połączeniu sieciowemu.

 

5. Aktualizacja oprogramowania (i komputera sterującego maszyną) znacznie zmniejsza ryzyko awarii systemu związanego z oprogramowaniem, a tym samym również przestojów produkcyjnych.

 

6. W przyszłości zapewniona jest także dostawa części zamiennych do istniejącego systemu. Przyczyna tego: komponenty, które działają również ze starszym oprogramowaniem, są często trudne do znalezienia na rynku. Przykład: karta graficzna, która może współpracować z systemem Windows NT, jest obecnie rzadko dostępna.

 

7. Dostępność możliwości serwisowych jest wyższa w przypadku maszyn współpracujących z aktualnym oprogramowaniem. Przestarzałe oprogramowanie wymaga specjalnego know-how, a nie każdy pracownik serwisu go posiada.

 

8. Modyfikację maszyny można szybko przeprowadzić na miejscu. Ponieważ LiSEC jest w stanie wykonać około 90 procent prac przygotowawczych do aktualizacji oprogramowania i wymiany komputera przemysłowego we własnym zakresie. Modyfikacje, które są następnie przeprowadzane przez technika serwisowego LiSEC bezpośrednio na miejscu w Twojej maszynie, trwają od 2 do 4 dni. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne zaplanowanie przestoju produkcyjnego spowodowanego modyfikacją z wyprzedzeniem, a czas potrzebny na to jest również niezwykle krótki.

 

9. Aktualizacja komputera sterującego daną maszyną obejmuje nowe i ulepszone wersje oprogramowania LiSEC. Ich logika nie różni się od wcześniejszych wersji: podczas programowania aktualizacji LiSEC przywiązuje dużą wagę do wysokiej użyteczności. Szkolenie pracowników w zakresie nowych aplikacji nie wymaga dodatkowego czasu ani wysiłku: odbywa się to w dniu, w którym technik serwisowy LiSEC monitoruje i wspiera produkcję za pomocą już zmodyfikowanego systemu. Doświadczenie pokazuje, że dalsze szkolenia nie są wymagane po tym.

 


Aktualizacja oprogramowania i wymiana komputerów przemysłowych, dostosowana do danego klienta, może zostać zrealizowana w ciągu zaledwie kilku tygodni
Jeśli zdecydujesz się na aktualizację oprogramowania i wymianę komputerów przemysłowych sterujących maszynami, w ciągu tygodnia otrzymasz ofertę dostosowaną do Twojego systemu. Sama modyfikacja może zostać wdrożona w ciągu kilku tygodni, w zależności od stopnia skomplikowania i stanu maszynn.

 

LiSEC podejmie próbę szybszej aktualizacji komputera w nagłych przypadkach, takich jak przestój maszyny. Lokalny serwis techniczny LiSEC z przyjemnością udzieli Ci dostosowanej porady. Modernizację komputera i oprogramowania można przeprowadzić w ciągu zaledwie kilku tygodni

 

Sama modyfikacja składa się z następujących usług:
- Twoja maszyna będzie wyposażona w przemysłowy komputer firmy Beckhoff z bieżącej produkcji seryjnej.

 

- Monitor posiada ekran dotykowy. Dzięki temu operator i personel serwisowy mają do dyspozycji nowoczesny i dzięki temu znajomy interfejs z maszyną. Wymagane kable ekranu są również objęte modyfikacją.

 

- W zależności od aplikacji używany jest nowy panel sterowania.

 

- LiSEC dba o sprzężenie wizualizacji z programowalnym sterownikiem logicznym (programmable logic controller PLC) systemu, w tym również niezbędne połączenia magistrali dla sprzętu PLC.

 

- Otrzymujesz nowe licencje na oprogramowanie LiSEC. Są one wymagane w celu zapewnienia zgodności z nowym systemem operacyjnym. Na przykład stare wersje oprogramowania LiSEC nie działałyby już z systemem Windows 10.

 

- Specjalista LiSEC przeprowadza instalację na miejscu, szkoli pracowników oraz monitoruje i wspiera produkcję za pomocą zmodernizowanego systemu.

 


Uaktualnienia oprogramowania i wymiana komputerów sprawdziły się wielokrotnie
Stopień, w jakim aktualizacja oprogramowania i komputera jest korzystna dla Twojej firmy, zależy oczywiście od konkretnej sytuacji. Klienci LiSEC często korzystają z tej usługi. Przykłady z terenu jasno pokazują liczne zalety modyfikacji oferowanej w ramach serwisu LiSEC LONGLIFE.

 

Austriacka firma, która dostarcza wyroby szklane firmom z branży budowlanej, została zmuszona do wstrzymania produkcji z powodu wadliwego komputera: nie było jednak możliwe pozyskanie części zamiennych wymaganych do ponownego uruchomienia przestarzałego urządzenia.

 

Technikom LiSEC udało się przywrócić komputer do pracy przy pomocy części zamiennych z innych starych modeli. Wymieniając sprzęt, w końcu udało im się zlokalizować błąd odpowiedzialny za zatrzymanie produkcji.

 

Firma więc mogła wznowić produkcję. Kierownictwo jest jednak teraz świadome ryzyka, że takie nieplanowane zatrzymanie może wystąpić ponownie przy istniejącej konfiguracji. W związku z tym klient zażądał dostosowanej oferty na aktualizację oprogramowania i komputera.

 

Dzięki temu firma może zapewnić, że jej system zakupiony od LiSEC i pracujący od 2002 r. będzie zdolny do pracy przez wiele kolejnych lat: ponieważ aktualizacja oprogramowania i komputera przywraca pełną sprawność techniczną maszyny. Oznacza to również, że system może być serwisowany i konserwowany w przyszłości.

 

 

Wnioski: serwis LISEC LONGLIFE umożliwiający aktualizację oprogramowania i komputerów pozwala na efektywną modernizację istniejących systemów produkcyjnych
LiSEC projektuje swoje maszyny tak, aby systemy mogły być używane przez wiele lat. Jednak w tym czasie niektóre komponenty mogą stać się przestarzałe. W szczególności systemy operacyjne i oprogramowanie mają stosunkowo krótki cykl życia.

 

Dzięki aktualizacji oprogramowania i wymianie komputerów przemysłowych oferowanej przez LiSEC w ramach serwisu LiSEC LONGLiFE, możesz znacznie wydłużyć żywotność swojej maszyny LiSEC.

 

Pozwala to na utrzymanie produkcji przez dłuższy czas bez konieczności zakupu nowej maszyny, minimalizując jednocześnie ryzyko przestojów. Podsumowując, aktualizacja oprogramowania i komputerów pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. 

Claudia Guschlbauer
LISEC

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 11/2020 
  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik