baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Ekologiczna strona VITRINTEC
Data dodania: 03.06.21

Recycling to nic innego, jak metoda ochrony środowiska naturalnego. Obejmuje on odzyskiwanie surowców z produktów odpadowych i wykorzystywanie ich do produkcji nowych, poszukiwanych towarów.

 

Oprócz szkła i stali, aluminium jest jednym z najłatwiejszych materiałów do recyklingu na naszej planecie.

 

Prawie 75% całego aluminium, które kiedykolwiek zostało wyprodukowane, jest nadal w użyciu; większość puszek, które kupujesz w sklepie, była już wielokrotnie poddawana recyklingowi.

 

2021 05 40 1

 

Aluminium jest filarem działalności VITRINTEC i to właśnie ono pozwala nam na poszerzanie naszej działalności, kierując ją jednocześnie w stronę natury. Praktyczny i proekologiczny aspekt aluminium nie oznacza jednak, że jest ono łatwe w produkcji. Jego wykonanie wymaga znacznej ilości energii.

 

Wydobywanie i rafinowanie z wydobytej rudy boksytów, wytwarzanie czystego aluminium to, według Pieterjana Van Uytvancka i Uday Patela, „skomplikowany, kosztowny i energochłonny proces, do którego – jak się szacuje - potrzeba średnio 14 000 kWh energii elektrycznej, aby wyprodukować zaledwie jedną tonę metryczną tego metalu” (cytat za magazyn Forbes nr)

 

2021 05 40 2

 

W VITRINTEC poradziliśmy sobie również z potrzebą zużycia dużej ilości energii, koniecznej do prowadzenia działań produkcyjnych. Nasze wszelkie działania podyktowane są troską o środowisko, wykorzystujemy więc zieloną energię z ogniw fotowoltaicznych, zasilając nią nasze hale produkcyjne. Jednocześnie wykorzystujemy tylko elektrooszczędne narzędzia.

 

Chociaż wpływ produkcji aluminium na środowisko może być znaczący, korzyści płynące z jego recyklingu są oczywiste. Powód, dla którego trzy czwarte całego aluminium, które kiedykolwiek zostało wyprodukowane, jest nadal w użyciu, jest prosty; jego recykling reprezentuje gospodarkę o obiegu zamkniętym w najlepszym wydaniu. Aluminium jednym z materiałów najczęściej poddawanych recyklingowi i jednym z najłatwiejszych do recyklingu.

 

2021 05 40 3

 

Na czym więc polega proces recyklingu aluminium i w jaki sposób w pierwszej kolejności odzyskuje się ten metal?
Aluminium jest poddawane recyklingowi poprzez rozdrabnianie na wióry i przepuszczanie przez sortownik na podczerwień w celu usunięcia wszelkichplastikowych, szklanych lub innych zanieczyszczeń, a następnie magnes, który zbiera wszelkie skrawki stali. Wióry aluminiowe są następnie topione w temperaturze około 660,3°C do stanu płynnego i wlewane do dużych form w celu wytworzenia wlewków.

 

Podczas procesu przetapiania farba i lakier na profilach aluminiowych ulegają odparowaniu, a gdy wióry topią się i reagują z powietrzem, powstaje tlenek glinu, zwany żużlem. Aby go usunąć, operator pieca używa dużej, napędzanej maszynowo łopatki. Zebrany z góry żużel przechodzi przez „własny” proces recyklingu aluminium w celu usunięcia resztek tlenku glinu.

 

2021 05 40 4


Dlaczego 75% całego aluminium, które kiedykolwiek zostało wyprodukowane, jest nadal w użyciu?

 Powód jest prosty i ekonomiczny zarazem. Chociaż wydobycie i rafinacja pierwotnego aluminium z wydobytej rudy boksytu jest kosztowna i energochłonna, recykling złomu wymaga zaledwie pięciu procent energii potrzebnej do jego wyprodukowania. Pozwala to na 95-procentową oszczędność energii w przypadku wykorzystania aluminium z recyklingu zamiast materiału pierwotnego.

 

To jednak wciąż rzadkość w gospodarce o obiegu zamkniętym. Warto tu zaznaczyć, że przed powszechnym komercyjnym recyklingiem aluminium było jednym z najdroższych metali na naszej planecie, cenniejszym od złota.

 

Wskaźniki recyklingu aluminium na całym świecie w przeważającej części stale się poprawiały z upływem czasu. W raporcie The Aluminium Association z września 2019 r. stwierdzono, że wskaźnik recyklingu w branży wynosi 63,6%.

 

2021 05 40 5

 

Przyszłość recyklingu aluminium
Podczas, gdy ceny aluminium wahały się w ostatnich latach z powodu problemów geopolitycznych, które wpłynęły na podaż, przyszłość recyklingu pozostaje jasna. Aluminium, czyli jeden z bardziej stabilnych towarów w strumieniu recyklingu, sprawił, że wiele wielkich marek z sektora budowlanego czy spożywczego wybiera właśnie ten metal.

 

2021 05 40 6

 

Wszystkie procesy przeprowadzane w VITRINTEC tworzone są z myślą o oszczędności energii i materiałów. Profile produkowane przez nas są najniższymi dostępnymi na rynku profilami dzięki czemu do minimum ograniczamy zużycie aluminium. Jest to jeden z wielu ukłonów w stronę natury. Od początku istnienia naszej firmy działamy bowiem w zgodzie z zasadami zrównoważonej produkcji. Ponadto pracujemy przy pomocy elektrooszczędnych narzędzi.

 

Jako nowoczesna i świadoma firma wypełniamy cele zrównoważonego budownictwa stosując pełen recykling wszystkich odpadów. Stale rozwijamy się i kształcimy w obszarze działań na rzecz polityki klimatycznej.

 

2021 05 40 7

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2021  

 

 

 

01 chik
01 chik