Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

„Przyjazny dla ozonu“ środek gruntujący w sprayu
Data dodania: 27.02.21

Firma ISO-Chemie rozszerza swoją ofertę środków gruntujących o nowe produkty przyjazne środowisku, wyróżniające się wyśmienitą przyczepnością.Jak wskazuje nazwa ISO-TOP SPRAY PRIMER, chodzi tu o natryskiwany preparat wspomagający przyczepność.

 

2021 02 11 1

 

Fot. ISO-Chemie GmbH

 

Ten środek gruntujący, bazujący na kauczuku syntetycznym, stworzony został specjalnie do przygotowania powierzchni przyczepnych dla okiennych folii połączeniowych, taśm uszczelniających fugi oraz wielofunkcyjnych taśm uszczelniających fugi.

 

ISO-TOP SPRAY PRIMER posiada przy tym bardzo dobrą przyczepność wstępną, szybko wysycha, jest łatwy w obróbce i szybko tworzy stabilne przyczepne podłoże.

 

Może być stosowany na takich podłożach, jak: drewno, metal, sztywne tworzywa sztuczne, guma, korek, a także na innych powszechnie stosowanych materiałach budowlanych.

 

 Montaż 

Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić kompatybilność z powierzchniami. Podłoże musi być suche, czyste, bez kurzu, wolne od oblodzeń i oszronień. Podczas pracy należy zachować odległość ok. 15-20 cm od powierzchni natryskiwanej, chronić graniczne powierzchnie wrażliwe (czas odparowania ok. 5 min.). Na powierzchnie mocno porowate ewentualnie nakładać dwie warstwy. Spryskaną powierzchnię należy chronić przed wilgocią i zabrudzeniami. Po zakończeniu wypryskać resztki środka z dyszy ustawiając puszkę w pozycji odwrotnej oraz wytrzeć resztki z głowicy dyszy. Wydajność zależy od podłoża i sposobu przetwarzania, do 5 m2.

 

Główną zaletą środka ISO-TOP SPRAY PRIMER jest to, że podczas jego nakładania nie trzeba stosować dodatkowych narzędzi, a wydajny grunt daje się nanosić równomiernie cienką warstwą.

 

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest poza tym to, że puszka 500 ml sprayu wyposażona jest w obrotową głowicę dyszy, co umożliwia nanoszenie preparatu jedną ręką w różnych pozycjach.

 

Warto także wspomnieć o pozytywnym aspekcie, jakim jest fakt, że środek ten nie zawiera chlorków i fluoru, dzięki czemu jest nieszkodliwy dla powłoki ozonowej. 

 

Zalety produktu
- nie zawiera chlorków i fluoru
- uniwersalny dla powszechnych podłoży budowlanych
- duży obszar zastosowań
- szybkoschnący
- proste przetwarzanie
- wysoka wydajność
- bardzo dobra przyczepność
- obrotowa głowica dyszy

 


Więcej informacji na stronie internetowej ISO-Chemie: www.iso-chemie.pl

 

 2021 02 11 2a

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 2/2021   

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik