Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
10 lat produkcji Super Spacer® w Heinsberg w Niemczech
Data dodania: 02.06.21

Edgetech Europe GmbH ma powód do dumy

W roku 1989 firma Edgetech I.G. Inc. wprowadziła na rynek amerykański system ciepłej ramki dystansowej Super Spacer®, bazujący na silikonie. Miało to miejsce trzy lata przed szczytem klimatycznym w Rio de Janeiro i na długo przed tym, zanim na dobre zaczęto zwracać uwagę na energooszczędne technologie i zrównoważone budownictwo. W tamtym okresie miarą termicznej optymalizacji okien były szyby jednokomorowe z powłoką niskoemisyjną.

 

2021 05 05 1a

 

– Edgetech bardzo wcześnie rozpoznało znaczenie efektywności energetycznej jako siły napędowej w technologii produkcji okien. Pozbawiona metalu ramka dystansowa Super Spacer na bazie silikonu była kamieniem milowym i jest do dzisiaj jednym z wiodących produktów pod względem wydajności energetycznej – wyjaśnia Joachim Stoss, Dyrektor Zarządzający Edgetech Europe GmbH i Vice Prezydent International Sales w firmie Quanex. – Super Spacer wnosi istotny wkład w to, że pod względem sumarycznych przychodów grupa Edgetech/Quanex jest największym na świecie producentem ramek dystansowych – wyjaśnia dalej Joachim Stoss.

 

2021 05 05 2

 

Na początku nowego tysiąclecia energooszczędne szyby zespolone i okna wysokiej jakości zaczęły być coraz częściej stosowane w różnych rodzajach budynków, przede wszystkim w Europie Północnej i Środkowej. Analogicznie wraz ze wzrostem sprzedaży okien wzrosło zainteresowanie ciepłymi ramkami dystansowymi/ zapotrzebowanie na ciepłe ramki dystansowe.

 

W związku z tym firma Edgetech, która w międzyczasie stała się spółką córką teksańskiej Quanex Building Products Corporation – w uzupełnieniu do miejsca produkcji w Wielkiej Brytanii – otworzyła w roku 2004 biuro sprzedaży i dystrybucji na kontynencie europejskim. Opiekę nad tym obszarem przejął początkowo trzyosobowy zespół z Neuss razem z działem obsługi klientów.

 

2021 05 05 3a

 

Z położonej centralnie Nadrenii Północnej- Westfalii utrzymywano kontakt z wiodącymi producentami szyb termoizolacyjnych i rozwijano działalność operacyjną. W roku 2011 nastąpił kolejny przełomowy krok – utworzenie drugiego zakładu produkcyjnego w Europie, w miejscowości Heinsberg w okolicy Düsseldorfu.

 

Na terenie o powierzchni 12 000 m2 uruchomionych jest obecnie kilka linii produkcyjnych, które pracują całą dobę. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne ramki dystansowe Super Spacer® zdolności produkcyjne zakładu są stale powiększane, aby sprostać wymaganiom ryku. Dodajmy w tym miejscu, że inny model ramki dystansowej – Super Spacer® TriSeal™ Premium Plus do ręcznej aplikacji również produkowany jest w Niemczech i eksportowany na rynki światowe.

 

2021 05 05 3b

 

– Jeszcze długo nie zostanie wyczerpany potencjał dla naszej elastycznej ramki dystansowej – tłumaczy Johannes von Wenserski, Prokurent w firmie Edgetech Europe GmbH. Produkcja szyb izolacyjnych ulega aktualnie zmianom w oszałamiającym tempie. Nowym standardem są zautomatyzowane procesy. Ramki dystansowe Super Spacer wspierają koncepcję lean manufacturing (szczupłej produkcji) bez ograniczeń w jakości. A nowoczesna architektura szkła wymaga Indywidualnego podejścia oraz elastyczności w zabudowie szklanej, rozmiarach i kształtach.

 

Cały szereg naszych prestiżowych projektów na całym świecie nie powstało by bez zastosowania Super Spacer – w każdym razie nie w zakresie podanych ram budżetowych i czasowych. Z tego jesteśmy bardzo dumni.

 

Więcej informacji o systemach ramek dystansowych Super Spacer® i technologii ciepłej ramki firmy Edgetech można znaleźć na stronie www.superspacer.com. 

 

Joachim Stos, Dyrektor Zarządzający Edgetech Europe GmbH i Vice Prezydent International Sales w firmie Quanex

Johannes von Wenserski Prokurent w firmie Edgetech Europe GmbH.

 

2021 05 05 4b

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik