Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 08 okladka1

Świat Szkła 8/2022

User Menu

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

60 lat LiSEC – plany na jubileuszowy rok
Data dodania: 02.06.21

LiSEC w 2021 roku obchodzi 60-lecie istnienia, wspominając pełną sukcesów i bogatą w wydarzenia historię. Od sześciu dekad firma dostarcza innowacyjne, indywidualne i kompletne rozwiązania w zakresie obróbki i wykańczania szkła płaskiego. Jednak to na przyszłości tak naprawdę koncentruje się LiSEC.

 

2021 05 25 1

 

LiSEC w 2021 roku obchodzi 60-lecie istnienia,

wspominając pełną sukcesów i bogatą w wydarzenia historię. Od sześciu dekad firma dostarcza innowacyjne, indywidualne i kompletne rozwiązania w zakresie obróbki i wykańczania szkła płaskiego. Jednak to na przyszłości tak naprawdę koncentruje się LiSEC.

 


W tym roku planowanych jest w związku z tym wiele wydarzeń, które miejmy nadzieję się odbędą, oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

 


Jakość od 1961 roku
W 1961 roku Peter Lisec założył jednoosobową firmę - Glastechnische Industrie PETER LISEC. Działalność ta koncentrowała się głównie na formowaniu i obróbce płyt ze szkła akrylowego, produkcji luster oraz szlifowaniu szkła. Fabryczna produkcja szyb zespolonych rozpoczęła się w 1966 roku. Na tym etapie, w oparciu o własne doświadczenie, rozpoczęto produkcję małoseryjną maszyn i pomocy technicznych do wytwarzania wyżej wymienionych wyrobów.

 

W 1968 r. przyszedł czas na opracowanie i opatentowanie autorskiego systemu produkcji. Działalność ta koncentrowała się na nowym produkcie – szkle izolacyjnym z własnym znakiem towarowym.

 

Dziesięć lat później w obecnym miejscu GLASTECH Verfahrensentwicklungs- und Produktions GmbH zbudowano drugą fabrykę. W 1989 roku LiSEC stał się wszechstronnym dostawcą maszyn szklarskich i liderem na światowym rynku.

 

W 1993 roku powstał kolejny zakład - LiSEC Maschinenbau GmbH, w Seitenstetten. W 2007 roku firma LiSEC otrzymała Austriacką Nagrodę Innowacyjności za rewolucyjny proces hartowania szkła płaskiego.

 

W 2015 roku w Hausmening otwarto Centrum Kompetencyjne LiSEC firmy GLASTECH Verfahrensentwicklungs- und Produktions GmbH. Trzy lata później Gottfried Brunbauer i Oliver Pichler przejęli ster firmy. Ukoronowaniem działalności firmy i jej wkładu w rozwój przemysłu szklarskiego było otrzymanie w 2019 roku tytułu najlepszej rodzinnej firmy w Dolnej Austrii.

 


Klient przede wszystkim
Od momentu powstania firmy, klient i jego potrzeby były zawsze na pierwszym miejscu. Eksperci LiSEC wspierają swoich klientów od samego początku i towarzyszą im w ich drodze rozwoju - od kompetentnego doradztwa, poprzez budowę wysokiej jakości systemów z innowacyjnym oprogramowaniem, po sprawną obsługę posprzedażową. Takie podejście nie ulegnie zmianie również w przyszłości - LiSEC przywiązuje bowiem najwyższą wagę do znalezienia optymalnych rozwiązań dla swoich klientów.

 

2021 05 25 2


Innowacje w roku jubileuszowym będą punktem kulminacyjnym wydarzeń 2021 roku
China Glass – od 6 do 9 maja 2021 r.
LiSEC rozpocznie 60. rok istnienia od udziału w największych targach branży szklarskiej w regionie Azji i Pacyfiku: China Glass, które odbędą się w dniach 6-9 maja 2021 r. w Szanghaju.

 

LiSEC Campus: wydanie jubileuszowe – od 15 do 17 czerwca 2021 r.
Wirtualny kampus LiSEC ponownie otworzy swoje podwoje od 15 do 17 czerwca 2021 r. Będzie to ekscytujące wydarzenie dla odwiedzających, ponieważ kampus będzie miał nowy wygląd i nową zawartość. Szczególna uwaga zostanie skierowana na innowacje w inżynierii mechanicznej i oprogramowaniu. Oprócz interesujących dni tematycznych i wywiadów z ekspertami, będzie można w trybie online uczestniczyć w zaplanowanych atrakcjach. Zarejestruj się tutaj: campus.lisec.com.

 

GlassBuild America – 13 i 15 września 2021 r.
LiSEC będzie również obecny w GlassBuild America w Atlancie. Międzynarodowe targi dotyczące szkła, okien i drzwi odbędą się w dniach 13-15 września 2021 roku. Wydarzenie rocznicowe „Celebrating First Glass (Świętujemy pierwsze szkło)” – 23 września 2021 r.

 

Jeśli sytuacja po pandemii COVID-19 na to pozwoli, LiSEC planuje obchodzić 60. rocznicę w Seitenstetten 23 września 2021 r. W tym dniu zaoferuje klientom możliwość obejrzenia na żywo najnowszych innowacji, ale także zapewni wizytę w naszym własnym zakładzie produkcyjnym GLASTECH Verfahrensentwicklungs- und Produktions GmbH. W Seitenstetten odbędzie się również wieczorna gala, z bogatym programem.

 

Vitrum – od 5 do 8 października 2021 r.
LiSEC weźmie również udział w Vitrum - Międzynarodowych targach przemysłu szklarskiego, które trwają od 5 do 8 października 2021 r. Odbędą się one w Mediolanie i stanowią odpowiednie ramy do pokazania dalszych innowacji w przetwórstwie szkła.

 


Patrząc w przyszłość
Po udanym początku roku - z rekordowymi zamówieniami w lutym sięgającymi 30 milionów euro - LiSEC patrzy w przyszłość. Dopłaty inwestycyjne w wielu krajach oraz pozytywna dynamika rynku w budownictwie sprawiają, że klienci są gotowi do inwestowania.

 

Pozycja LiSEC jako największego na świecie dostawcy maszyn i systemów do obróbki szkła płaskiego ma zostać jeszcze bardziej rozszerzona w nadchodzących latach.

 

LiSEC oferuje najwyższej klasy maszyny i systemy oraz kompletne zintegrowane rozwiązania, w tym oprogramowanie, w całym łańcuchu procesów obróbki szkła płaskiego do okien, fasad i konstrukcji szklanych, w tym rozwiązania pochodzące z naszego portfolio produktów dla rynku szkła ekspozycyjnego. Dzięki temu programowi i naszej najlepszej w swojej klasie światowej sieci posprzedażnej LiSEC jest wszechstronnym partnerem dla naszych klientów.

 

– W naszej dotychczasowej działalności najważniejszym celem było dotrzymanie obietnic złożonych klientowi. Nie inaczej zamierzamy prowadzić działalność w przyszłości. Planujemy przyciągać ludzi naszymi możliwościami jako firmy oferującej kompleksowe rozwiązania oraz naszym innowacyjnym portfolio produktów i usług.

 

Usprawnimy również procesy produkcyjne i wydajność maszyn dzięki cyfryzacji i większej automatyzacji. W ten sposób w znaczący sposób przyczynimy się do długoterminowego sukcesu naszych klientów – mówi Oliver Pichler, dyrektor finansowy LiSEC.

 

Claudia GUSCHLBAUER
LISEC

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2021  

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec