Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

Rolety wewnętrzne – zaaranżuj poddasze marzeń
Data dodania: 27.08.19

O tym, że rolety doskonale chronią domowników przed nadmierną ilością światła i ciepła na poddaszu, wie każdy.

 

Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę rolet – wewnętrzne wyposażenie okna dachowego może stanowić doskonały element dekoracyjny. Z artykułu dowiesz się jaki model rolety będzie odpowiedni do Twojego wnętrza!

 

Zmiana wystroju okna to dobry i szybki sposób na odświeżenie wnętrza każdego pomieszczenia. Jeśli jesteś posiadaczem domu z poddaszem, postaw na efektowne i wygodne rolety!

 

20190808velux roleta dekoracyjna 1

Roleta dekoracyjna, fot. Velux.pl

 


Efektowna dekoracja światłem
Dekoracja okna w dużej mierze pozwala uatrakcyjnić pomieszczenie naturalną grą światła. Aby uzyskać ciekawy efekt we wnętrzu, wypróbuj roletę dekoracyjną. To łatwy sposób na złagodzenie światła słonecznego wpadającego do pomieszczeń na poddaszu. Jednocześnie dzięki bezstopniowej, płynnej regulacji, roletę możesz opuścić na wybraną wysokość. Co ważne, stopień właściwości przyciemniających zależy także od barwy wybranej rolety dekoracyjnej.


Grę świateł możesz obserwować także dzięki roletom rzymskim. Podczas podciągania w górę ich materiał składa się w harmonijkę. Delikatna tkanina lekko filtruje światło naturalne, wprowadzając do wnętrza efekt nastrojowych światłocieni – więc w tym przypadku również uzyskujesz ciekawy efekt dekoracyjny na swoim poddaszu.


Jeśli marzysz o tym, aby Twoje poddasze było jasne, ale jednocześnie chcesz uniknąć nadmiaru światła, rozwiązaniem może okazać się roleta plisowana, która świetnie sprawdzi się w każdym pokoju. Ten model zmiękcza światło i pozwala kontrolować jego ilość w pomieszczeniu.

 

20190808velux roleta plisowana

 Roleta plisowana, fot. Velux.pl


Efektowne wzornictwo rolet wewnętrznych
Oczywiście ozdobę stanowi także sam materiał wewnętrznego wyposażenia okna. Rolety dekoracyjne wyróżnia prosty design i występują one w wielu wzorach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do wystroju Twojego wnętrza. Modele rzymskie są zazwyczaj wykonane z modnych tkanin, a dodatkową dekorację stanowi ich charakterystyczny sposób zwijania. W przypadku rolet plisowanych efektowne są same plisy, ale na uwagę zasługuje także ciekawe wzornictwo i szeroki wybór kolorów.


Ciekawą ofertą, która niedawno pojawiła się na rynku, jest kolekcja Colour by You od marki VELUX. Dzięki niej masz szansę zaprojektować swoją własną roletę zaciemniającą, która zagwarantuje Ci 100% zaciemnienia pomieszczenia. Do wyboru masz ponad 1800 odcieni z wzorników RAL oraz NCS, które możesz dowolnie dopasować do swojego wnętrza – decyzja należy do Ciebie. Dzięki takiemu elementowi wyposażenia okna zyskujesz nie tylko zaciemnienie pomieszczenia, ale też efektowną dekorację wnętrza w ulubionym odcieniu.

 

20190808velux roleta rzymska

Roleta rzymska, fot. Velux.pl

 


Piękne wzory i łatwa wymiana tkanin dla miłośników zmian aranżacji wnętrza
Niektóre z rodzajów wyposażenia okien bardzo łatwo wymienisz, więc będą dla Ciebie idealne, jeśli lubisz częste zmiany w wystroju domu. Możesz zmieniać wzór i kolor rolet tak często, jak masz na to ochotę, a dzięki temu dopasowywać roletę do aktualnej aranżacji. W przypadku produktów VELUX, dzięki systemowi Pick&Click!™ montaż trwa zaledwie kilka minut.


Wiele osób uważa, że najbardziej efektownymi ozdobami okiennymi, które stwarzają możliwości częstych zmian, są rolety rzymskie. Rzeczywiście, umożliwiają one odkrywanie nieskończonego potencjału pięknych tkanin oraz poddanie się inspiracji płynącej z delikatnych efektów stylizacji. A gdy tylko Ci się znudzą lub kupisz nowe meble – możesz z łatwością wymienić tkaninę rolety.

 

20190808velux roleta zaciemniajaca Disney  VELUX z kolekcji Dobranoc

Roleta zaciemniająca Disney & VELUX z kolekcji „Dobranoc”, fot. Velux.pl

 


Ozdoba pokoju najmłodszych
Firma VELUX przygotowała też coś z myślą o najmłodszych użytkownikach rolet – specjalne, ozdobne wyposażenie okien, którego wzory docenią dzieci. To kolekcja Disney & VELUX „Dobranoc” z nadrukami z popularnych kreskówek: „Krainy Lodu”, „Aut” i „Kubusia Puchatka”. Bajkowe wzory wyglądają magicznie i pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

 

 

20190808velux rolety dekoracyjne

Rolety dekoracyjne, fot. Velux.pl

 


Rolety wewnętrzne to wyposażenie okienne, które z pewnością wkomponuje się w aranżację wielu pomieszczeń na poddaszu. Są efektowne, a do tego posiadają praktyczne zalety – zaciemnienie, łatwą wymianę tkaniny, bezproblemowy montaż. Wybierz model dla siebie i ciesz się pięknym i komfortowym poddaszem! Wszystkie wspomniane rodzaje rolet znajdziesz w ofercie firmy VELUX.

 

 


Źródło: www.velux.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 11/2019
 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik